Systémy LA - 20 let tradice montovaných obkladů

Zde se nacházíte: Zavěšené fasády » Podpora » Projektant

Projektant

Jste stavebním projektantem a stojíte před úkolem vypracovat projekt budovy, jejíž součástí má být zavěšený fasádní plášť?

Projektování zavěšených fasádních systémů má několik zcela zásadních pravidel, které by měly být akceptovány již ve fázi stavebního projektu. Pokud některé z těchto zásad dodrženy nejsou - s čímž se setkáváme téměř pravidelně – dochází ve chvíli realizace montážní dokumentace (montáž zavěšených obkladů vždy vyžaduje vlastní podrobnou projektovou dokumentaci včetně statického posouzení nosných roštů!) k nutnosti obracet se zpět k projektantovi stavby a mnohdy společně i s architektem provádět v projektu změny.
To bývá nejen časově náročné, ale i krajně nepříjemné pro všechny zúčastněné strany a přináší to s sebou řadu problémů a komplikací, které nastaly zcela zbytečně (vícenáklady, změna předpokládaných prořezů vlivem úprav spárořezu, přiobjednávání materiálu – často dovoz ze zahraničí, posouvání termínů, vzájemné osočování, apod.).

Přemýšlíte, jak se s vlastní fasádou vypořádat způsobem, který by minimalizoval množství vloženého času a úsilí, ale zároveň jste měli jistotu, že takto navržené řešení je správné?

Zabýváme se oblastí zavěšených fasád (včetně projekce montážní dokumentace) dlouhodobě a nabízíme Vám technickou podporu, která Vás ušetří budoucích možných komplikací.

Co konkrétně Vám můžeme nabídnout?

 • Technické poradenství od počátku projektu.
  Již na počátku projektování společně konkrétní akci probereme a řekneme si, jaká je obtížnost zavěšeného obkladu a kde by se mohly vyskytnout komplikace.
   
 • Výběr ekonomicky nejvýhodnější varianty.
  Řekneme si, co bude mít v daném případě rozhodující vliv na výslednou cenu a jaké řešení je ekonomicky nejvýhodnější.
   
 • Upozornění na časté chyby a shrnutí hlavních zásad.
  Poradíme vám, na co si při projektování dát pozor a jaké zásady je nutné dodržet. Docílíme tím, že vámi připravená obálka fasády bude zpracována způsobem umožňujícím její bezproblémové dořešení v rámci montážní dokumentace a vy se k této záležitosti již nebudete muset v budoucnu vracet.
   
 • Podstatnou úsporu času a starostí.
  Nechcete do řešení fasády investovat více času, než je skutečně potřeba? Detaily provedení ostění, nadpraží, parapetů, nároží, horních a dolních ukončení apod. budou podrobně zpracovány v montážní dokumentaci. Ve stavebním projektu je potřeba mít pouze rámcovou představu o jejich řešení, kterou společně probereme a ukážeme Vám, jak odpovídajícím způsobem upravit obálku fasády.
   
 • Oporu v našich letitých zkušenostech.
  Na nosných systémech LA již byly realizovány stovky zavěšených fasád, které pokrývají všechny typy plášťového materiálu. Veškeré naše systémy jsou certifikované a přebíráme za ně plnou technickou garanci.
   
 • Osobní podporu na příslušných jednáních.
  Budete-li si to přát, zúčastníme se s Vámi příslušných jednání, na kterých Vás podpoříme po technické stránce. Dokonalá znalost vlastních nosných systémů je k tomu oprávněným předpokladem.
   
 • Vstřícnost a ochotu pomoci Vám.
  Po celou dobu, než bude fasáda zrealizována, vám budeme k dispozici. Vše se dá vyřešit, neschází-li vůle, aktivní komunikace a vstřícnost.
   

Kompletní zázemí (od vývoje přes projekci až po výrobu) máme v ČR, což nám umožňuje pružně reagovat a podpořit vás vždy, když to právě potřebujete.

Nejsme obdoba obchodních firem, které mají technické zázemí v zahraničí, ani neobchodujeme s obkladovými materiály, ale poskytujeme ojedinělý technický servis v oblasti poradenství, projekce a dodávek nosných systémů.

Pokud vám naše představa o vzájemné spolupráci dává smysl, pokud vás napadají ještě další způsoby, kterými by jsme vám mohli vyjít vstříc, nebo pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, budeme rádi, budete-li nás kontaktovat a vše spolu podrobně probereme. Těšíme se na spolupráci.  
 
 

tradice - zkušenost – poradenství – zaškolení - sortiment – tuzemská výroba

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Zavěšené fasády s.r.o.